C# - nejlepší přítel programátora

Článek, ve kterém bych rád shrnul některé základní rozdíly mezi programováním obyčejného WinAPI v C++ a formulářů v C#.

ikona c----nejlepsi-pritel-programatora

Nejsem žádný profesionální programátor a neni to ještě tak dávno, co jsem byl rád za to, že jsem sotva sesmolil nějakou snadnou aplikaci v Command line. Později mě ale přestávalo bavit, že se moje aplikace, ať už dělají cokoliv, nikomu moc nelíbí, protože časy, kdy lidé koukali na bílá písmenka na černém pozadí, jsou dávno pryč.

Tak jsem začal číst návod na serveru www.builder.cz, jak pracovat s C++ v čistém WinAPI s pomocí dialogů. Ale jak čas plynul dále, graficky jsem si s grafickými možnostmi C++ nevystačil a krkolomné kódy na moje malé obyčejné aplikace se mi taky moc nelíbily. Tímto stylem je vytvořena aplikace, kterou zde mám ke stažení v sekci download - WoW AutoSaver.

Už když jsem začínal s programováním, věděl jsem, že existují formuláře, okénko, kam si kdo chce nakliká co chce. To mi ale přišlo moc amatérské, nechtěl jsem být programátor, co bude umět jenom jezdit myší a přetahovat tlačítka do okýnka. Jenomže během pokusů s čistým WinAPI jsem zjistil, že lidé, kteří říkají, jak je programátorův čas k nezaplacení, měli asi pravdu, tak proč si trochu nezjednodušit život? A tak jsem na doporučení skočil z C++ rovnou do formulářů v C#, který je naštěstí C++ velmi podobný, a hned jsem začal zkoušet různé aplikace. Nakonec jsem aplikaci QuickFlash, kterou sem na tento web co nejdříve dám také, naprogramoval v podstatě za víkend, zatímco v C++ jsem jí dělal přes měsíc. A C# dokonce není jen o pouhém přetahování věcí do okna, ale člověk si v něm díky skvělé dokumentaci opravdu výborně zaprogramuje. Co jsem zkoušel práci se soubory, nebo připojení k MS SQL databázi, vše bylo během pár minut funkční.

Mým závěrem je, že C# dokáže velmi usnadnit a urychlit práci, jediný problém bude v tom, že aplikace nejsou nijak moc kompatibilní s jiným OS, než s MS Windows, což mě, jakožto programátorovi, co si již nechce ztěžovat práci a používá Win7 opravdu moc nevadí :).

Komentáře

Nick Příspěvek *
Email
Webové stránky
4 + 10 =

Created & Designed by © SuGi 2007-2011 | PWRD BY Veriana (2.0.1450)
Provozovatel nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené používáním tohoto webu