Firmware v modemu D-LINK DSL G684T od O2

Všechno to začalo v pátek. Rozhodl jsem se aktualizovat firmware od O2 v mém modemu D-LINK DSL G684T originálním firmwarem od D-LINKu.

ikona firmware-v-modemu-d-link-dsl-g684t-od-o2

K tomuto kroku mě vedl převážně fakt, že na modemu nešlo nastavit jakékoliv zabezpečení wifi sítě, mimo access listu. Po nastavení WEP/WPA hodil modem chybu a poprosil o restart, po restartu nebylo zmínky o nějaké snaze zabezpečit síť. V tu chvíli jsem netušil přímo, že v tom má prsty takzvaný "firmware od O2", tak jsem chtěl zkusit nahrát novou verzi firmwaru (3.02b01) z originálních stránek dlinku (www.dlink.cz).

Při aktualizaci firmwaru jsem se rozhodl pro nejsnazší cestu - webové rozhraní. Vybral jsem správný soubor, co jsem stáhl, potvrdil a aktualizace začala. V průběhu aktualizace bylo v okně pouze napsáno, ať se uživatel do ničeho nevrtá a že po dokončení se stránka obnoví. Po několika minutách jsem si všiml, že se stránka obnovila, bohužel bez obsahu, celá bílá. Systém ohlašoval "připojení k síti není k dispozici" a já se nestačil divit. Nejdřív jsem zkoušel marné pokusy znova se připojit do webového rozhraní, pak jsem zkoušel ping na modem, jak na starou adresu 10.0.0.138 defaultně nastavenou od O2, tak na adresu 192.168.1.1, údajně defaultní adresu modemu od d-linku (samozřejmě jsem si bez funkčního DHCP nastavoval IP adresu u sebe v počítači ručně). To už přestávala být sranda, tak jsem došel k modemu, a zkusil to krásné tlačítko RESET. Co mi ale v tu chvíli opravdu vadilo, že tlačítko se chovalo, jako by tam nebylo, mohl jsem ho mačkat dlouze, krátce, středně - nic se nestalo. Po dlouhém hledání na netu jsem zjistil, že toto se děje každému druhému majiteli G684T, předpokládám, že všem s "firmwarem od O2". Podle různých návodů jsem zkoušel utilitky jako TI Remote Application apod. ovšem bez výsledků.

Tak jako jednu z posledních možností snazšího způsobu opravy jsem viděl technickou linku O2. Tak jsem to zkusil, přece to nic nestojí. Po 5ti minutovém čekání mi to zvedl "odborný technik", po vylíčení problému se mi snažil půl hodiny poradit, jak nastavit v počítači statickou IP adresu, během této půl hodiny jsem se mu snažil vysvětlit, že to už jsem udělal, než jsem tam zavolal, že potřebuji něco chytřejšího. Poté teda řekl, ať počkám, že se dojde poradit s "hlavním technikem", po dalších 5ti minutách jsem se dozvěděl, že si neví rady.

Tím jsem si jen ujistil to, co jsem vždy zastával a to, že tyto firmy, jako O2, T-mobile apod. se nemají hrabat v něčem, čemu nerozumí, kdyby do modemu nenahrály ten jejich takzvaný firmware, vše by fungovalo jak má, pak by se člověk jako já nestresoval s nastavením zabezpečení, prostě by ho nastavil. Bohužel stejné je to i u jejich mobilních telefonů a jiných zařízení, kde rozvrtají, co můžou.

Pro můj modem tím asi končí jeho životní etapa, jediná možnost oživení je nejspíš konzole a shánět či vyrábět kabel se mi opravdu nechce. Nyní mam půjčený modem D-LINK DSL-2641B s originálním, však trochu novějším firmwarem, ale funguje na můj vkus výborně, základní nastavení trvalo pár sekund a ne jako u starého d-linku v minutách.

Komentáře

Nick Příspěvek *
Email
Webové stránky
3 + 15 =
Lukilker | MAIL | WEB19:29 16.07.2013
Presne toto sa mi predvčerom stalo. Problém je aj v tom že nikde na stránke už sa nedá nájsť oficiálny firmware :D
Necroman | MAIL | WEB19:07 20.07.2010
Tento modem jsem pouzival doma asi dva roky a potem vymenil za model s Wifi 802.11n. Jinak doporucuji jeste vyzkouset firmware Routertech, ktery celkem dost lidi doporucuje http://gpsfreemaps.net/navody/routertech-firmware-pro-adsl-modemy http://www.routertech.org/
SuGi | MAIL | WEB22:11 09.04.2010
Tak kdo má ještě tento problém, zkuste mrknout sem. Je tam údajné funkční řešení, osobně jsem ještě neměl ani čas to ověřit a ani náladu hledat důvod, proč mi nejde na W7 nainstalovat CICLaMaB. Pokud to tedy někdo zkusí, budu rád, když mi sem pak napíše, jak to dopadlo :-)
SuGi | MAIL | WEB09:04 09.02.2010
Jeden muj přitel si nedávno koupil také d-link wifi router, bez ADSL modemu, takže trochu jiný typ a měl stejný problém, přes kabel lítalo vše v pohodě ale wifi mu každou chvílí padala a jela mnohem pomaleji, zkoušeli jsme restart, nastavení jiného channelu, myslím si že úplně všechno, nakonec to odnesl zpět do krámu, kde mu to úspěšně vyreklamovali, takže se nejspíše jedná o vadné kusy... Jediná jiná možnost co mě napadá, je reinstalace firmwaru, ale to bych už vícekrát u d-linku nezkoušel, v případě, že ti to pak nepůjde vůbec a záruka ti spadne, bude snazší to vzít do krámu.
Libor | MAIL18:05 31.01.2010
Ahoj měl bych na tebe dotaz pořídil jsem si ADSL modem D-link DSL-2641B a mám problémy s wifi.přes kabel lítá net skvěle.V modemu nastavím že chci mít wifi zapnuto nastavím typ zabespečení, heslo uložím mrknu se do záložky status kde vidím Wireless Radio : ON,Security Type :Auto (WPA or WPA2) ale ntb ani mobil mě wifi mě to nenajde:( a když už jo tak se mě zhruba po minutě odpojí a rychlost není ani jeden Mb.Nevěděl by jsi v čem by mohl být problém?Díky Libor
SuGi | MAIL | WEB22:22 13.01.2010
Tak to asi opravdu bude vinou D-Linku, ten nový router (2641b) už dva měsíce funguje úplně výborně (nerad bych to zakřikl), s wifi nemám žádný problém (WEP - index klíče 2, což jsem na starém modemu nenastavil nikdy, protože to hned zapoměl), internet lítá rychle a port forwarding mi také funguje bez problému, to je vše co od toho žádám :-)
peter.vira | MAIL22:12 13.01.2010
Nic si z toho nerob a nema s tym nic spolocne ani O2 a ani iny operator. Ja som si stiahol firm priamo z ich stranky a aj tak mi jeden router krachol, tak som kupil dalsi taky isty... a pred instalovanim firmu som sa chcel ubezpecit ze sa to este nikomu nestaslo, ale bohuzial sa to stalo aj tebe a zopar ludom po slovensku a CR. Takze i ked som PC technik, nic som nezmohol a ostavam radsej na povodnej firm verzii 3.00B.... hodne stesti s novym modemem. Peter Víra

Created & Designed by © SuGi 2007-2011 | PWRD BY Veriana (2.0.1450)
Provozovatel nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené používáním tohoto webu